Drewno jest wyjątkowym materiałem, każda jego odmiana ma swój charakter i właściwości z którymi warto się zapoznać.

Buk
Buk jest twardym, mocnym i ciężkim drewnem. Ma delikatne, zwarte ziarno i równomierną konsystencję. Drewno bukowe ma bardzo jasny kolor i charakteryzuje się wysoką odpornością na uderzenia.  Dzięki gładkiemu wykończeniu świetnie nadaje się do polerowania drewna.
 Jesion
Jesion jest twardym drewnem, znanym z doskonałych zdolności gięcia. Jest używany głównie do giętych mebli, takich jak krzesło z zakrzywionymi oparciami. Jesion ma kolor jasnobrązowy z prostym ziarnem.
 Dąb
Dąb jest bardzo popularnym drewnem, jest bardzo wytrzymały i ciężki. Znany jest z pięknych śladów otwartego drewna. Dąb można kupić w dwóch odcieniach; dąb biały, który ma kolor szary / brązowy lub czerwony dąb, który jest bardzo podobny, ale z wyraźnym czerwonawym odcieniem.
 Mahoń
Mahoń to drogie drewno liściaste i różni się kolorem od średnio brązowego do ciemnoczerwonego brązu, w zależności od jego wieku. Jest to bardzo tradycyjny, uniwersalny i popularny rodzaj drewna.
 Klon
Drewno klonowe jest znacznie trwalsze i cięższe. Drewno klonu jest tak wytrzymałe i odporne na wilgoć, że jest idealnym drewnem, które wytrzyma lata zużycia. Drewno jesionowe jest jasno-żółtawe lub czerwonawe z ciekawym spektrum kolorów i ma naturalne zawirowania i skręcenia w strukturze drewna. Łatwo akceptuje wszelkiego rodzaju plamę lub farbę.
 

Orzech włoski
Orzech to drzewo liściaste, znane z wytrzymałości, prostego ziarna i bogatej czekolady brązowej, jednak dostępne są jaśniejsze odcienie. Orzech włoski może być bardzo uniwersalnym drewnem, oferującym gamę odcieni i ziaren, które dopełnią Twój wystrój.
 Sosna
Sosna jest bardzo przystępna cenowo i lekka z bladym wykończeniem, które świetnie nadaje się do barwienia. Jest to drewno mniej trwałe w porównaniu do twardego drewna, takiego jak klon czy dąb. Sosna dobrze komponuje się z innymi drewnem, dzięki czemu idealnie nadaje się do mebli, które będą pasować do istniejących elementów w domu.
 

Jak wybrać idealny rozmiar stołu jadalnego


Decyzja o nowym stole może być trudniejsza, niż się wydaje. Który z nich jest odpowiedni dla twojej przestrzeni? Prostokątny, kwadratowy, okrągły a może owalny - jest tak wiele kształtów i rozmiarów do wyboru...


Jaki jest odpowiedni rozmiar dla twojej przestrzeni?
Idealny stół do jadalni to taki, który jest proporcjonalny do wielkości pokoju, pozostawiający Tobie i Twoim gościom wystarczająco dużo miejsca, aby łatwo wstać z foteli i wygodnie przemieszczać się wokół stołu. Odległość od 105 cm do 120 cm gwarantuje wystarczająco dużo miejsca, aby swobodnie odejść między stołem a ścianami. Upewnij się, że nie zapomnisz o innych meblach, które możesz mieć w swojej jadalni - takich jak takich jak kredens czy konsola one również powinno być  w odpowiedniej odległości by zapewnić wystarczająco dużo by móc swobodnie przemieszczać się po swojej jadalni.


Pamiętaj, że każdy z twoich gości będą potrzebował minimum 60 cm długości blatu do jedzenia, dzięki temu nikt nie będzie obijał łokci, próbując zjeść pyszny posiłek! Następnie trzeba również pamiętać o nakryciu które zajmie około 40 cm szerokości i miejsca na potrawy w centralnej części stołu. 80 centymetrów szerokości stołu to absolutne minimum by zjeść wygodnie posiłek. Natomiast jeśli twoja jadalnia na większą przestrzeń, lubisz wystawne kolacje polecamy stoły o szerokości metra. To zapewni większy komfort twoim biesiadnikom i miejsce na większą ilość potraw.

Dla małej powierzchni
Okrągłe, bądź owalne stoły są idealne na małe powierzchnie! Są to najbardziej proste projekty, które pasują do mniejszych jadalni, a dzięki okrągłemu kształtowi nie będziesz musiał martwić się wpadnięciem na ostre krawędzie!  Jeśli martwisz się o przestrzeń na nogi, podstawa na cokole, jest to świetny sposob na maksymalizację przestrzeni na nogi! Kolejnym elementem do rozważenia przy okrągłych stołach jest rozmiar. Wraz ze wzrostem wielkości może dojść do utrudnień dla gości, którzy będą chcieli sięgnąć do specjałów w centralnej części stołu…

Dla długiej, wąskiej jadalni ...
Stoły prostokątne najlepiej sprawdzają się w długich, wąskich przestrzeniach, ponieważ zapewniają miejsce dla większej ilości osób, przy jednoczesnym zachowaniu jak największej przestrzeni. Jeśli myślisz o długim stole, pamiętaj o zwiększeniu szerokości blat dzięki temu stół będzie proporcjonalny do miejsca. Jeśli zależy Ci na mniejszym rozmiarze, pozostawiając sobie jednocześnie możliwość organizowania dużych przyjęć, nie zapomnij o rozkładanych stołach!

Do szerokiej, kwadratowej jadalni ...
Kwadratowy stół jest idealny w szerokiej, kwadratowej jadalni! Podobnie jak okrągłe stoły, kwadratowe projekty mogą sprawić, że ciepły posiłek będzie jeszcze cieplejszy, ponieważ wszyscy są w takiej samej odległości od siebie.

Rozmiar krzesła to kolejna ważna rzecz do rozważenia! Przy zakupie krzeseł pamiętaj by unikać krzeseł, które są zbyt duże lub zbyt małe dla kształtu i rozmiaru twojego stołu.

Żywica epoksydowa to jedno-lub dwuskładnikowa masa syntetyczna, wykorzystywana w przemyśle i coraz częściej w produkcji mebli, biżuterii itp. Żywice epoksydowe najczęściej składają się z jednego lub dwóch składników. Przeważnie są to polifenole, czyli związki chemiczne występujące w roślinach. Dwuskładnikowa żywica epoksydowa jest połączeniem płynnej żywicy polifenolowej oraz specjalnego utwardzacza. W obu typach produktów stosowane są również najczęściej dodatki takie, jak barwniki (np. do białej żywicy epoksydowej – biel tytanowa, biel cynkowa czy biel barytowa), rozcieńczalniki (np. ftalany) i napełniacze (np. sproszkowana miedź, kreda, piasek, talk).
Nasza firma postanowiła wykorzystać tą ciekawą substancje to tworzenia niepowtarzalnych blatów.


Jak to robimy?
Kupujemy drewno od najlepszych dostawców w Polsce i zza granicy. ( dąb, jesion, akacja, orzech, ) W zależności od upodobań klienta. Uzgadniamy wymiar oraz kształt i wszystkie inne szczegóły dotyczące projektu.  Blat może być z tak zwaną rzeką z żywicy ale równie dobrze możemy zalać tylko sęki dla podkreślenia jego urody. Tylko wasza wyobraźnia nas ogranicza w tworzeniu tych niepowtarzalnych mebli.

Rodzaje żywic.
Używamy żywicy dwuskładnikowej, Którą możemy wybarwić na dowolny kolor.  Mogą być to kolory transparentne jak i całkowicie kryjące, perłowe czy  metaliczne. Możemy również zastosować różnego rodzaju wypełnienia takie  jak  muszelki, kamienie itp. Czy zatapiać inne przedmioty w samej strukturze żywicy.

Wykończenie i ochrona.
Po wykonaniu blatu i zalaniu go żywicą, przystępujemy do obróbki mechanicznej. Szlifujemy blat papierami ściernymi gradacją od 40 do 3000! Co daje nam całkowicie wypolerowaną powierzchnie. Na koniec, w zależności od projektu nakładamy wosk naturalny albo lakier poliuretanowy  w celu zabezpieczenia stołu przed czynnikami zewnętrznymi.

Oferujemy kompleksową obsługę klienta która obejmuje min.  Pomoc w dobraniu drewna, kształtu stołu jak i rodzaju żywicy do danego projektu.Czytaj więcej...

2019

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
[zamknij]